פורנו המדריך למשתמש - חלק 1

הפוסט הבא מכיל ביטויים מיניים וחושפניים... לתשומת ליבכם !


יש לי מלא מה לכתוב על פורנו ועל התפיסות החברתיות עליו. אבל לא בא לי להיות תאורטי או אפולוגטי או ביקורתי. אז, אנסה לכתוב אישי.


שלום אני שחר ואני מכור לפורנו. טוב, אולי לא מכור אבל פורנו הוא ההרגל הכי קבוע שיש לי. התחלתי לצפות בפורנו בגיל 11 ומאז לא הפסקתי. היו לי הפסקות במהלך השנים של כמה חודשים, בעיקר במהלך מערכות יחסים. היחס שלי לפורנו אמביוולנטי. עם הפורנו באה אשמה - שזה לא 'פמיניסטי' או ליברלי. בושה כי אולי זה אומר שהבת זוג שלי לא מספקת אותי או שזה סוג של בגידה בה. אשמה על הזרע ששפכתי ועל הריק שמילא את ראשי, על הניצול ואלימות שמופנים כלפי המשתתפים. על הזמן המבוזבז. על התכנים האסורים. על גודל האיבר שלי והביצועים הלא מספיק גבריים. מצד שני מצאתי בפורנו נחמה וריגוש. למדתי על סוגים שונים של מיניות (גם אם מוגזמת). מצאתי מקום שבו ללא מאמץ או התחשבות במישהו אחר אני יכול להיות בעונג ובשקט רגעי מהעולם והפחדים שלי, קבלתי סיפוק מידי בחיים הלפעמים מתסכלים שלי וגם זו דרך מעולה ללכת לישון .

בנות הזוג שלי במהלך השנים תהו איך זה שהמיניות שלי לא דומה למה שקורה בפורנו. מעולם לא גמרתי למישהי על הפנים. כשאני באינטראקציה מינית אני בתדר אחר מכשאני רואה פורנו. אני לא יודע כמה זה מייצג גברים אחרים. אבל תכלס, גם כשאני רואה סופרמן או הארי פוטר או רמבו זה לא אומר שאני חושב שאני אמור להתנהג כמוהם.


עם השנים הטעם והעדפות שלי השתנו. נראה לי שאני דיי ורסטילי. זה משתנה עם התקופה. הייתי בלסביות, מילפיות ,גילפיות, צעירות, ציצי גדול, ציצי קטן, זין גדול, זין שחור, חובבנים, קלאסיקות משנות ה70 וה80 ,גונזו, בוקאקה, אורגיות, אוננות ,צעירות עם זקנים, זקנות עם צעירים, סקס עם חיות, השתנות, חירבונים, גייז טראנסיות, פורנו פמיניסטי, אנימציה וזו רשימה ממש חלקית...


קלטת הפורנו הראשונה שאני זוכר, קראו לה let's talk sex (מצחיק בהתחשב בתחום המקצוע העכשווי שלי) קלטת VHS ,סרט מתחילת שנות ה80. העלילה הייתה על תכנית רדיו שאנשים מתקשרים וחולקים פנטזיות היה שם בחור צעיר שפנטז על סקס עם האימא החורגת שלו. היית שם מישהי שפנטזה שזר אונס אותה כשהיא חוזרת מהעבודה. היו שם זוג בתולים שהתקשרו לקבל הדרכה. היה שם גבר שהציץ לזוג עובדות במשרד שלו, כשהן עושות סקס. חלק מהסיטואציות ממש עניינו אותי חלק פחות, אבל הכל היה מסקרן.


אפ-פעם לא ראיתי סקס קודם, רק רמיזות בכל מיני סרטים, בעיקר אירופאים. זה היה נראה כמו סרט עלילתי, רק שבמקום שהמצלמה זזה הצידה כשמתחילה מיניות. היא נשארת שם, ורואים הכל, הכל ! זה היה מעורר, סוטה ומרתק. היו באים אלי חברים לצפות, זה היה מרגש ובהסתר, כל פעם רק לכמה דקות, כי זה היה מביך מדי להיות עם המתח המיני הזה עם בנים אחרים. הקלטת היית שייכת לאבא שלי, והוא ניסה להחביא אותה כשהבין שגם אני חולק אתו את אוסף הפורנו שלו. לא היה לו סיכוי, הוא רוב היום היה בעבודה ולי היה מלא זמן פנוי. כמו משחק של החתול ועכבר, הוא היה מחביא ואני הייתי מוצא. זה היה החיבור הכי אינטימי שהיה לי אתו בתקופה ההיא.

בבית קבלתי מסרים סותרים – לא מדברים על זה, כללית לא מדברים על מין, מחביאים את זה ממני אבל לא מענישים אותי. למרות שלא הענישו אותי. הפחד להיתפס עם המכנסיים למטה תמיד היה שם. כמות הפעמים שברגע האחרון הצלחתי, לסגור את המכנסיים, לעצור את הווידאו, להעביר ערוץ בטלוויזיה להחביא את נייר הטואלט ולהתיישב בתנוחה לא-מחשידה, היו יכולים למלא כמה עונות של קומדיות מצבים. ברור שהם ידעו, הכתמים הלבנים שהשארתי על השטיח בסלון, בטוח הסגירו אותי. בדיעבד, אני מבין ששם החל הרומן הארוטי שלי עם מעשים אסורים, משהו במרד בסמכות היה ועדיין מעורר אותי.

ויש את העניין זה של לתזמן את הרגע של האורגזמה, עם משהו שממש מגרה אותי על המסך. זה דרש הרבה קואורדינציה, להריץ קדימה ואחורה את הקלטת, לפרוס את נייר הטואלט על השטיח ולכוות שאהיה בשיאי, כי אחרת, שניה שתיים מאוחר מידיי, אני עוד עשוי לגמור על פרצוף של איזה גבר משופם. זוכר את היום שגיליתי מהו סקס לסבי ועפתי על זה, זה כל מה שעניין אותי במשך שנה שלמה. זה פתח לי צוהר לעולם חדש של פנטזיות, למה להסתפק בלפנטז על מלכת הכיתה (שלעולם לא תרצה אותי) אם אפשר לפנטז עליה ועל הסגנית שלה יחד.

עד היום התנוחה האהובה/מגרה עלי לצפייה, נקראת reverse cowgirl. למי שלא מכיר, הגבר שוכב (או יושב) האישה רוכבת עליו, עם הגב אליו. כך שאפשר לראות את כל הגוף שלה, את האיברים האינטימיים, את החדירה. היא בשליטה וכמעט ולא רואים את הגבר. מושלם בשבילי. בחיים האמתיים זה לא תנוחה שאני מחבב, כי לא רואה את העיניים של הפרטנרית ולרוב הנשים זה דורש יכולות אקרובטיות.

הרבה שנים היה עניין על גמירה על הפנים – הרבה ריגוש ואשמה היו שם. למה זה עשה לי את זה ? אולי כי זה החלק 'האמתי' היחיד בכל הסרט, את כל השאר אפשר לזייף, אולי כי גם השחקנים במתח וזה עושה את מעניין, אולי צורך בשליטה או בהשפלה של כל אותן נשים שלא השתינו לכיווני, ואולי בעצם יש בזה גם משהו מאוד אינטימי דווקא בהתמקדות בפנים של אישה.

כבר מגיל צעיר היה לי ברור שמה שאני רואה בפורנו, מוגזם. התנוחות, הסיבולות, כמות המשתתפים וגודל האיברים. מן גרסה קרקסית לסקס. ועדיין היית קנאת פין ופחד שלא אעמוד בציפיות של בנות שאפגוש. פחד שתוחזק גם על ידי כל פרסומות לג'ינס שראיתי באותן שנים. בחלומי הייתי שחקן פורנו מסוקס ומשופם, מספק על בסיס קבוע מגוון נשים במגוון צבעים וגדלים. שחקניות הפורנו היו יותר חידתיות בעיניי. מי בוחרת במקצוע כזה ? הן נראו לי מיניות, פראיות, משוחררות וגם מאיימות. ובמקביל גם ריחמתי/דאגתי להן, כי מה יגידו השכנים 'אישה שעושה כסף מזיונים'.

ואז פתאום נהיית לי חברה (גיל 16) המיניות ביננו הייתה שונה מהסרטים, כללית החיים שלי היו שונים מהסרטים, גם ההוליוודיים. מההוליוודיים קבלתי את הרושם שאם יש ביננו מיניות אז עכשיו היא ואני חייבים להיות לנצח, שזה די מלחיץ. מהפורנו הבנתי שאני צריך להיות חזק וגדול, ויוזם ומספק, בעצם זה גם היה המסר ברוב הסרטים ההוליוודיים. סוף התיכון.

אח"כ גיליתי את הטנטרה ולמדתי להפריד את השפיכה מהאורגזמה, האינטרנט המהיר נכנס לנו לחיים ואתו הגילוי על שפיכה נשית וסוגים חדשים של אשמה ובושה התערבבו לי עם ההרגל הזה, כמו הניצול שב'תעשייה' על כל אלו אספר בפוסט הבא...

אבל בינתיים אני נשאר כמה שאלות? האם מה שלמדתי מהפורנו יותר הזיק לי מאשר הועיל לי, בהתחשב שלא היה (ועדיין אין) מקום ללמוד/לראות בו מיניות ראליסטית ? ומה יותר השפיע/עיצב את האישיות המינית שלי, סרטים הוליוודיים או פורנו ? אשמח לשמוע מה מעלה בכם הפוסט הזה והשאלות הללו